SOFIKO s.r.o.

Výrobní program firmy Sofiko s.r.o. napovídá o spolupráci s naším střediskem speciálních povlaků. Pravidelným produktem na formy a pečicí plechy z výrobního programu je dvouvrstvý materiál Corflon od firmy ILAG, který je na tuto aplikaci přímo i vyroben.

Má veškeré atesty pro styk s potravinami. Jeho topcoat (vrchní vrstva) je vyztužený proti mechanickému oděru a s primerem (základní vrstva) se dobře pracuje. Corflon je vyroben na vodní bázi, tudíž se nepoužívají rozpouštědla k jeho naředění.

Povrch železného pečícího plechu či ocelové formy se v prvé řadě musí řádně odmastit, nejlépe v ultrazvukové lázni. Po vyndání z lázně dojde k vysušení mokrého povrchu teplotou do 100 °C. Je nutné mít před tryskáním povrchu správně odmaštěný celý povrch plechu, jinak může dojít k nepřilnutí PTFE k povrchu.

Tryskáme abrazivem korund 80 na tlak cca 2­3 Bar. Korund nám při tryskání odstraní i možnou zbytkovou mastnotu povrchu. Kusy musíme řádně ofoukat stlačeným filtrovaným vzduchem a můžeme přejít k nahřátí plechu na teplotu cca 60 °C před aplikací primeru Corflon.

Předehřátí na 60 °C a rychlost aplikace primeru je zásadní, nesmí dojít k možnosti počátku koroze, ta možnost zde je, poněvadž pracujeme s materiálem na vodní bázi. Jednodušší na aplikaci je samozřejmě nástřik PTFE na hliníkové slitiny, z nichž se vyrábí dražší kuchyňské nádobí.

Náš povlak na pečících plechách a formách slouží v pekárnách po celé Evropě, a to díky obchodní zdatnosti našeho zákazníka Sofiko s.r.o.

+420 724 793 707