Jaroslav Číhal - OMO s.r.o.

Náš obchodní vztah s panem Číhalem trvá několik let a pro naši firmu bylo ctí účastnit se vývoje nového mostního svodidla a rozpěrné kotvy, které byly patentovány a schváleny k používání na pozemních komunikacích ČR.

Dále pan Jaroslav Číhal získal za patentovanou mostní rozpěrnou kotvu stříbrné ocenění na mezinárodní výstavě IENA v Norimberku, v Ženevě na výstavě vynálezů a patentů zlatou medaili a v Brně při průběhu stavebního veletrhu opět zlatou medaili se stejným výrobkem. 

Pro výrobky této společnosti provádíme žárové zinkování a následně kombinaci dalších vrstev, a to povlak z primeru a topcoatu PA­11 (Rilsan) s tím, že tyto povlaky nejsou po celé ploše výrobku, zbylé části pozinkované plochy se povlakují jednovrstvým PTFE. Kombinace povlaků žárový zinek, RILSAN, PTFE je velmi náročná, obsahem technologického postupu i zdlouhavá.

Náročnost aplikace vynahrazují dosažené výsledky, kdy žárový zinek chrání výrobek před korozí, Rilsan s primerem efektivně brání proniknutí bludných proudů k oceli. PTFE v místech pro spojovací materiál zaručuje kluznost spojovacích šroubů při tepelné roztažnosti velikosti svodidla (až 10 mm na 500 mm délky).

Teplotní rozdíly působící na svodidlo v různém ročním období jsou ­40 °C až +60 °C. Kombinace těchto povlaků nám zaručuje exkluzivní postavení naší firmy při výrobě dílů určených pro pozemní komunikace ČR.

+420 724 793 710