Její výrobní závod sídlí vedle naší provozovny v Chotěboři. Tím je nasnadě naše spolupráce.
Avšak firma vlastní jak linku na práškové lakování, tak linku na fluidní aplikaci PA11, PA12 či polyetylénu. Jedinou povrchovou úpravou, kterou jsme mohli nabídnout, bylo žárové zinkování. V počátku neměli zákazníci o drátěný výrobní program Feroplastu s povrchovou úpravou žárové zinkování velký zájem.
Byla upřednostněna ochrana práškovou barvou, která však naprosto zklamala - nezabránila korozi. Většinou se po 6 měsících začala odlupovat barva z venkovních prodejních regálů. Hlavní příčinou této rychlé degradace práškové barvy bylo, že venkovní prodejní regály byly umístěny ve většině případů v blízkosti či přímo u silnice.
V zimním období, kdy na regály dopadala sůl používaná silničáři k odstranění sněhu z komunikací, nastal rychlý průnik soli s vlhkostí do mikropórů v práškové barvě až k ocelové konstrukci, která hned díky soli začala korodovat, a tím postupně odstranila kotvu mezi barvou a ocelovým povrchem regálů.
Tento problém odstranilo naše žárové zinkování, i když musel být objeven nový způsob zacházení s výrobky při ponoru drátěného programu do roztaveného zinku. Dříve bylo zinkování drátěného programu obtížné, poněvadž při vytahování zboží ze zinkovací lázně vznikal na povrchu hrubý a ostrý zinkový povlak. A jeho zapilování do přijatelné podoby, aby se o něj nedalo pořezat, stálo více peněz než samotné žárové zinkování regálu.
V dnešní době máme technologický postup žárového zinkování drátěného programu takový, že nám stačí k očištění nerovnosti zinku na regálu i obyčejné koště. Teď nemusíme my (ani zákazník) používat různé brusky či pilníky k očištění hrubého povrchu zinku. Venkovní regály s žárovým zinkem se staly během let velkým hitem.