Feroplast s.r.o.

Její výrobní závod sídlí vedle naší provozovny v Chotěboři. Tím je nasnadě naše spolupráce.

Avšak firma vlastní jak linku na práškové lakování, tak linku na fluidní aplikaci PA­11, PA­12 či polyetylénu. Jedinou povrchovou úpravou, kterou jsme mohli nabídnout, bylo žárové zinkování. V počátku neměli zákazníci o drátěný výrobní program Feroplastu s povrchovou úpravou žárové zinkování velký zájem.

Byla upřednostněna ochrana práškovou barvou, která však naprosto zklamala - nezabránila korozi. Většinou se po 6 měsících začala odlupovat barva z venkovních prodejních regálů. Hlavní příčinou této rychlé degradace práškové barvy bylo, že venkovní prodejní regály byly umístěny ve většině případů v blízkosti či přímo u silnice

V zimním období, kdy na regály dopadala sůl používaná silničáři k odstranění sněhu z komunikací, nastal rychlý průnik soli s vlhkostí do mikropórů v práškové barvě až k ocelové konstrukci, která hned díky soli začala korodovat, a tím postupně odstranila kotvu mezi barvou a ocelovým povrchem regálů.

Tento problém odstranilo naše žárové zinkování, i když musel být objeven nový způsob zacházení s výrobky při ponoru drátěného programu do roztaveného zinku. Dříve bylo zinkování drátěného programu obtížné, poněvadž při vytahování zboží ze zinkovací lázně vznikal na povrchu hrubý a ostrý zinkový povlak. A jeho zapilování do přijatelné podoby, aby se o něj nedalo pořezat, stálo více peněz než samotné žárové zinkování regálu.

V dnešní době máme technologický postup žárového zinkování drátěného programu takový, že nám stačí k očištění nerovnosti zinku na regálu i obyčejné koště. Teď nemusíme my (ani zákazník) používat různé brusky či pilníky k očištění hrubého povrchu zinku. Venkovní regály s žárovým zinkem se staly během let velkým hitem.

+420 602 149 473